KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15396349
nr 1539 6349
Nils Asplund
(1874-1958), Sverige
Port, Signerad. Akvarell. Bladets mått: 46x30 cm, yttermått inklusive ram: 52x37 cm
Nils Asplund, svensk målare född i Eskilstuna 1874, död i Stockholm 1958.
Utrop:
500 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 8 maj 2023
kl 20:04:30
500 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
600 kr
1.400 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.600 kr
1.900 kr
2.000 kr
Nils Asplund
Läs mer om Nils Asplund